2018’de nereleri gezdik?

2018 yılı bizim için yeni bir başlangıç oldu çünkü oğlumuz Giray 17 Ocak günü dünyaya gözlerini açtı. Bu bizim için yeni bir dönüm noktası artık ailemiz 3 kişi. Senenin ilk 3 ayında minik dostumuzun dünyaya adapte olabilmesi amacıyla seyahat etmedik ama 3. ayını doldurur doldurmaz düştük yollara.

Aşağıda ay ay seyahat ettiğimiz destinasyonları kısa kısa anlatan notlarımı paylaşacağım. Daha detaylı bilgiler için ilgili şehrin yada ülkenin gezi rehberlerini kontrol etmenizi öneririm.

Giray Sağkol

Nisan 2018

3 günlük 23 Nisan tatilini değerlendirip Prag’a gitmeye karar verdik. Ben seneler evvel gidip gezmiştim ama Prag tekrar tekrar gidilecek kadar güzel bir şehir bence. Daha önceki seyahatimde Prag ve Karlovy Vary gezmiştim. Bu sefer Prag gezimize Terezin’i ekledik. Terezin Toplama Kampı gerçekten de çok etkileyiciydi. Çocukla ilk seyahatimizi de Çek Cumhuriyeti’ne yapmış olduk böylece.

Mayıs 2018

Mayıs ayında ise 4 günlük 1 Mayıs tatilini değerlendirip İtalya’nın güneyine doğru yolculuğa çıktık. İtalya’yı zaten çok seviyoruz ama Sicilya çok uzun zamandır merak ettiğim bir bölgeydi. Katanya’dan başlayan seyahatimiz Cefalu, Palermo ve Taormina şehirlerini gezerek devam etti. Tüm Sicilya’yı çok çok beğendiğimizi söyleyebilirim.

Cefalu

Haziran 2018

Haziran ayı geldiğinde yoğun bir program bizi bekliyordu. Öncelikle çekirdek aile olarak arabayla Yunaistan’a geçtik. Haftasonu için Türk-Yunan sınırına çok yakın olan Alexandrapoli’ye gittik. Sezon henüz yeni açılmasına rağmen hava ve deniz çok güzeldi. Giray da ilk deniz tecrübesini Yunanistan’da tatmış oldu. Yediğimiz muhteşem yemekler ise bu işin extrası 🙂

Alexandrapoli

Doğum izninde olmama rağmen iş için ti için Amerika’ya gitmem gerekiyordu, bu ben daha doğum yapmadan önce ayarlanmış bir programdı. Amerika seyahatlerimi genellikle işimin olacağı tarihten önce gidecek şekilde organize ediyorum ki keşfetmek için de fırsatım olsun. Bu sefer Girayı 2 haftalığına ananesine emanet edip Sadık ile beraber seyahat ettik. İlk önce New York’a uçtuk. Burada 4 gün kaldıktan sonra yaklaşık 5 saatlik uçak yolculuğu ile San Francisco’ya geçtik. Burada da 4 gün akldıktan sonra Sadık Türkiye’ye döndü. Ben de iş için Pensilvanya’ya geçtim. 1 hafta sonra ben de Türkiye’ye dönmek üzere yola çıktım ama dönüşte Chicago’da 10 saatlik bir aktarmam vardı. Bu süreyi de kısa bir Chicago turu atarak değerlendirdim. Tüm bu seyahatin notları sitede mevcut, ilgilenenlerin kontrol etmelerini tavsiye ederim.

New York
San Francisco
Chicago

Temmuz 2018

Temmuz ayında yine Giray’ı ananeye emanet edip bir haftasonu kaçamağı yaptık, karı koca Selanik’e gittik. Bu sefer arabayla değil otobüsle geçtik Yunanistan’a. Selanik, Kavala, Halkidiki ve Thassos adasını gezip geri döndük. Bu konuda detaylı rehberi sitede bulaiblirsiniz.

Selanik

Ağustos 2018

Ağustos ayında bütün sene heyecanla beklediğimiz cruise seyahatinin vakti gelmişti. Önce uçakla Kopenhag’a uçtuk. Buradan bizi bekleyen gemiye binip 10 gün boyunca Norveç fiyortlarını gezdik. Ayrıca Almanya ve Danimarka’nın da kuzey denizindeki kasabalarını gezme fırsatı bu gezi süresinde. Çok keyif aldığımız bir seyahat oldu, cruise deneyimini herkesin yaşamasını tavsiye ederim.

Kopenhag

Ekim 2018

Ekim ayında Sadık’ın ultra maraton yarışı için yolumuzu Kapadokya’ya çevirdik. Yol üzerinde daha önce görmediğimiz Tuz Gölünü görme şansımız oldu. Dönüşte de Hacı Bektaş-ı Veli’yi ziyaret ettik. Araba ile gidip geldiğimizden yorucu ama yine de keyifli bir geziydi.

Ekim ayında yaptığımız diğer seyahat ise 29 Ekim tatilini fırsata çevirip 4 günlük Sırbistan gezimiz oldu. Belgrad ve Novi Sad’ı gezdik, Balkanları zaten çok seviyorum Sırbistan gezisi de bu sebeple gayet keyifliydi. Belgrad gezi rehberini sitede bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir